Kinezjologia edukacyjna czyli coś dla chcących poprawić swoje możliwości

Już od bardzo dawna różne dziedziny wiedzy udowadniają niezwykłe połączenia pomiędzy ciałem a umysłem. Jedną z takich dziedzin jest kinezjologia edukacyjna będąca zbiorem różnego rodzaju ćwiczeń usprawniających między innymi funkcjonowanie dzieci i dorosłych z zaburzeniami poznawczymi. Warto zapisać się na kurs i dowiedzieć, w jaki sposób pracować z osobami, aby wspierać ich funkcje poznawcze i rozwój fizyczny.

Dla kogo kinezjologia edukacyjna


Metoda kinezjologii edukacyjnej bez wątpienia doskonale sprawdzi się w przypadku chociażby nauczycieli pracujących z małymi dziećmi w klasach 1-3. To właśnie wtedy można dzieciom proponować różnego rodzaju proste ćwiczenia wywodzące się z tej metody, które mają na celu między innymi usprawnienie umiejętności skupiania uwagi i wytrwałości w czasie pracy umysłowej.

Dla kogo jest ta metoda


Metodę tą mogą stosować nie tylko pedagodzy, ale też na przykład fizjoterapeuci i rehabilitanci, osoby wykonujące zawód psychologa w pracy z dziećmi oraz logopedzi. Najlepiej zapoznać się z podstawami metody podczas kursu. Dzięki temu będzie można wykorzystywać różnego rodzaju ćwiczenia w pracy z najmłodszymi pacjentami, to bez wątpienia będzie niezwykle wspierające dla ich rozwoju poznawczego i ruchowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ćwiczenia i pomoce książkowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.